Szervezés alatt az OPEV első és második fordulója

A verseny első (online) fordulójának felülete (Microsoft Teams) már előkészítés alatt áll. A versenyzők által leadandó megoldásokat szakmai zsűri fogja értékelni, majd a második fordulóban a versenyzőkkel személyesen is találkozhatunk egy inspiráló szakmai verseny keretei között.

A Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégiumban 2022. 01.19-én lezárult a XX. Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny regisztrációs időszaka. A versenyre nyolc csapat jelentkezett a következők szerint:

• Babeș-Bolyai Tudományegyetem (Kolozsvár)
  • Budapesti Gazdasági Egyetem- Külkereskedelmi Kar (Budapest)
  • Budapesti Gazdasági Egyetem- Pénzügyi és Számviteli Kar (Budapest)
  • Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem- Kaposvári Campus Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (Kaposvár)
  • Miskolci Egyetem (Miskolc)
  • Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem- Csíkszeredai Kar (Csíkszereda)
  • Széchenyi István Egyetem- Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar (Győr)
  • Szegedi Tudományegyetem- Gazdaságtudományi Kar (Szeged)

A verseny egy online és egy személyes fordulóból fog állni:

• Online forduló (2022. január 29.)
  • Személyes forduló (2022. február 4. és 2022. február 5.)

Az esettanulmány megoldását magába foglaló első fordulót követően minden versenyző csapatot várunk a második fordulóra, mely a megoldások szakmai zsűri előtt történő prezentálását foglalja magában.

A verseny támogatói között említendő a Magyar Bankholding Zrt., a Pallas Athéné Könyvkiadó, a HVG Könyek Kiadó, a Busch-Hungária Kft., a Ceres Zrt., illetve az IFF Egyesület. A 20. jubileum alkalmával  fesztiválok is megjelennek a szponzorok között a következők szerint: Ozora Fesztivál, DAAD Gathering, Paloznaki Jazzpiknik, Művészetek Völgye.