VÉGET ÉRT A 2024-ES ORSZÁGOS PÉNZÜGYI ESETTANULMÁNYI VERSENY

Jó idő fogadta a 2024-es Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny első napján a versenyzőket 2024 február 2-án. A csapatok érkezése, a regisztráció, illetve a kollégiumi helyek elfoglalása zavartalanul zajlott és a szakkollégium tagjai által javasolt beltéri és kültéri programok is kiválóan sikerültek.

[2024.02.02.] OPEV 50 - HorvathMarton (meretezett).jpg

Az első nap (február 2) a versenyregisztrációt követően kikapcsolódással indult, így az érdeklődő csapatok beltéri networking programon, kriptokvízen és városnézésen vehettek részt. A beltéri networking program kiváló lehetőséget teremtett a résztvevő csapattagok számára, hogy megismerhessék egymást és kapcsolatot építsenek. A kriptokvíz ezen program részeként került megvalósításra, Dr. Gajzágó Gergő javaslatára rendeztük meg, az OPEV-en résztvevő csapatok tagjai között került meghirdetésre, melynek első két helyezettje díjazásban részesült a rendezvény záró eseményén. A betéri programokat városnézés követte, ami a jó időnek köszönhetően kiváló alkalmat adott Győr városának megismerésére az érkező csapatoknak, illetve kísérő oktatóiknak.

DSCF1802 (1).jpg

(OPEV - regisztrációs előkészületek a csapatok érkezését megelőzően)

DSCF1844.JPG

(OPEV - csapatok érkezése a regisztrációhoz)

DSCF1897.JPG     DSCF1909.JPG

(OPEV - beltéri programok és kriptokvíz a szakkollégium szervezésében Dr. Gajzágó Gergővel)

A verseny pénteki (február 2), hivatalos megnyitó rendezvényén Dr. Remsei Sándor, a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karának dékánja nyitotta meg eseményünket, majd Kaisz Krisztián, az idei esettanulmányt biztosító vállalat (Kays Kft.) tulajdonosa ismertette cégük működésének alapgondolatait a résztvevőkkel.

DSCF1945.JPG    DSCF1994.JPG

(OPEV - megnyitó, baloldali képen: Dr. Remsei Sándor, Dékán; jobboldai képen: Kaisz Krisztián, Kays Kft)

A megnyitón ezután főtámogatónk képviseletében Kovács Tibor, az MBH Bank Vállalati Üzletközpont Vezetője kapott szót az együttműködés részleteinek ismertetésére. Ezt követően Dr. Vinkóczi Tamás szakkollégiumi programigazgató köszöntötte a résztvevőket (versenyzők, zsűritagok, felkészítő oktatók, szervezők, kollégák), majd ismertette az „A” és „B” döntőbe kerülő csapatok listáit. A megnyitót követően a Széchenyi Étterem biztosította számunkra a vacsorát, melyet követően szakkollégistáink által szervezett networking eseményen folytathatták az ismerkedést a résztvevő csapatok tagjai.

DSCF1967.JPG     DSCF1997.JPG

(OPEV - megnyitó, baloldali képen: Kovács Tibor, MBH Bank; jobboldai képen: Dr. Vinkóczi Tamás, KGYKSZ programigazgató)

A verseny második napján (február 3.) a zsűri rövid egyeztetését követően, 9:30-kor kezdődtek meg a versenyző csapatok által már az online forduló során leadott megoldások prezentációi. Az „A” és „B” döntőben egyaránt nagyon színvonalas munkák kerültek bemutatásra, így az első három helyezés mellett a „B” döntő első helyezettje, illetve két különdíjas csapat is nyereményben részesült.

A nyeremények az alábbiak szerint kerültek kiosztásra:

1. helyezett csapat: 20 ezer Ft értékű Media Markt utalvány/fő, MCC könyvcsomag, GySEV Zrt. ajándékcsomag
  2. helyezett csapat: 15 ezer Ft értékű Media Markt utalvány/fő, MCC könyvcsomag, GySEV Zrt. ajándékcsomag
  3. helyezett csapat: 10 ezer Ft értékű Media Markt utalvány/fő, MCC könyvcsomag, GySEV Zrt. ajándékcsomag

„A” döntő különdíjas (leginnovatívabb ötlet): MCC könyvcsomag, Angolnyelvű társasjáték a Sas és Kos (KATAMI Kft.) felajánlásából

„B” döntő 1. helyezés: Ajándékcsomag a „B” döntő zsűrijének felajánlásából, 10 ezer Ft értékű Libri könyvutalvány/fő Mészáros János felajánlásából

„B” döntő különdíj: Ajándékcsomag a „B” döntő zsűrijének felajánlásából

DSCF2146.JPG

(OPEV - 1. helyezett csapat a díjátadás közben)

A verseny eredménye a következőképpen alakult:

1. KIWIK, Soproni Egyetem, Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar
  2. Fájnensz 2.0, Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar
  3. Economus, Miskolci Egyetem, Gazdaságtudományi Kar
  4. JP Consulting, Pécsi Tudományegyetem, Közgazdaságtudományi Kar
  5. ConsulTigers, Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar
  6. Cápák, Széchenyi István Egyetem, Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar ("A" döntő különdíj)
  7. Four Support, Budapesti Gazdasági Egyetem, Pénzügyi és Számviteli Kar
  8. ENIGMA, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Csíkszeredai Kar
  9. Quantum, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Kaposvári Campus ("B" döntő különdíj)
  10. Keleti bajnokok, Óbudai Egyetem, Keleti Károly Gazdasági Kar
  11. XYZ, Szegedi Tudományegyetem, Gazdaságtudományi Kar

Az eredményhírdetés folyamán három szakkollégiumi díj is kiosztásra került a kiemelkedő szakmai teljesítmény díjazásaként Hamuth Mónikának, Németh Anikónak és Pintes Orsolyának. Az eredményhirdetést követően állófogadással zártuk rendezvényünket.

DSCF2106.JPG

(Szakkollégiumi díj átadása Hamuth Mónikának)

Az átadás része volt a Dr. Gajzágó Gergő által ajánlott kriptokvíz, mely verseny nyertese Kovács Adél lett a Széchenyi István Egyetemről, nyereménye egy MCC könyvcsomag, illetve kriptofüzetek, melyek által tovább szélesítheti jelenlegi kripto tudását.

DSCF2112.JPG

(Kriptobajnoki díj átadása Kovács Adélnak)

Köszönet mindenkinek, aki hozzájárult versenyünk sikeres lebonyolításához!